EKPSS Atama Puanları 2023 ve Yerleri

EKPSS Atama Puanları 2023 ve Yerleri

EKPSS 2023 en güncel atama puanları içerisinde EKPSS Atama Puanları 2023 ve Yerleri ÖSYM verileri nasıl oluştu ? kadrosu ekpss atama sayısı ve atama yerleri de aşağıda paylaşılmıştır.

EKPSS 2024 Atama Puanları için TIKLAYINIZ (19.02.2024)

KPSS Atama İstatistikler

EKPSS son yapılan atamalarda oluşan bölümü en düşük ekpss atama (taban) puanı olurken en yüksek atama puanı da olmuştur. Bununla birlikte kadrosu için açılan kontenjan ise listemizde görülmektedir.

EKPSS 2023 Atama Puanları ve Sayıları

UnvanTaban Puan(2022)Tavan Puan(2022)Taban Puan(2023)Tavan Puan(2023)
Avukat (Lisans)82,9831995,091610094,6441
Bilgisayar İşletmeni (Lisans)76,6296692,9713479,6161193,65155
Çocuk Eğitimcisi (Lisans)71,5158871,51588
Çocuk Gelişimcisi (Lisans)79,7409365,3660190,67318
Çözümleyici (Lisans)74,9532875,00387
Din Görevlisi (Lisans)72,0443777,2036176,9410283,03304
Diyetisyen (Lisans)86,0944599,4760186,7060895,38212
Ebe (Lisans)81,17882
Enformasyon Memuru (Lisans)79,9896679,98966
Fizyoterapist (Lisans)74,7364793,0436179,1038991,32205
Hemşire (Lisans)84,4665570,2342784,71033
İmam-Hatip (Lisans)76,8753855,3173580,38075
İstatistikçi (Lisans)76,2147183,1277371,4940686,15208
Kuran Kursu Öğreticisi (Lisans)77,2831188,09106
Kütüphaneci (Lisans)82,1388282,1388274,6909291,69201
Memur (Lisans)76,665892,0330210099,63003
Mimar (Lisans)84,5171494,2255582,4771393,81502
Müezzin-Kayyım (Lisans)65,2540680,00505
Mühendis (Lisans)77,6619396,3096699,53707
Mütercim (Lisans)87,16076
Odyolog (Lisans)67,6882383,96698
Öğretmen (Lisans)58,4474884,2250479,4373991,52696
Perfüzyonist (Lisans)
Psikolog (Lisans)92,5097666,3449894,46007
Sağlık Fizikçisi (Lisans)
Şehir Plancısı (Lisans)78,19791,78307
Sosyal Çalışmacı (Lisans)81,5228797,32491
Sosyolog (Lisans)79,965790,0985770,624889,01502
Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni (Lisans)78,6750999,90894
Veteriner Hekim (Lisans)73,7838588,1930286,18812
Veznedar (Lisans)82,5474182,54741
Ambar Memuru (ÖnLisans)
Bilgisayar İşletmeni (ÖnLisans)10095,17803
İmam-Hatip (ÖnLisans)77,9868259,49478
Kuran Kursu Öğreticisi (ÖnLisans)81,064280,71866
Memur (ÖnLisans)78,5443991,1405610098,86375
Müezzin-Kayyım (ÖnLisans)69,7654166,04223
Sağlık Teknikeri (ÖnLisans)93,68767
Santral Memuru (ÖnLisans)
Sekreter (ÖnLisans)78,9418978,9418979,0159983,64005
Şoför (ÖnLisans)78,6415783,29511
Tahsildar (ÖnLisans)80,3494380,3494389,5493991,59755
Tekniker (ÖnLisans)10097,0499195,40344
Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni (ÖnLisans)78,8653988,02516
Veteriner Sağlık Teknikeri (ÖnLisans)79,8454293,72964
Yönetim Görevlisi (ÖnLisans)80,3239380,3239389,1250593,8907
Çocuk Eğiticisi (Ortaöğretim)84,9110190,4389485,9398291,08341
Gassal (Ortaöğretim)81,7110181,71101
Hemşire (Ortaöğretim)86,4325293,5070584,8533194,73063
Hizmetli (Ortaöğretim)82,2069199,0261783,2217894,03903
İmam-Hatip (Ortaöğretim)72,29655
Kaloriferci (Ortaöğretim)88,136188,2005288,2693191,80789
Kuran Kursu Öğreticisi (Ortaöğretim)84,55482
Memur (Ortaöğretim)71,2278399,2209410099,30097
Müezzin-Kayyım (Ortaöğretim)84,8298158,2933775,0347
Sağlık Memuru (Ortaöğretim)
Sağlık Teknisyeni (Ortaöğretim)77,4926482,26656
Şoför (Ortaöğretim)86,1422891,07437
Teknisyen (Ortaöğretim)76,2010992,9633670,5173596,21756
Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni (Ortaöğretim)90,3452299,56772
Veteriner Sağlık Teknisyeni (Ortaöğretim)84,27193

Bu yazımızda EKPSS Atama Taban Puanları içerisinde EKPSS Atama Puanları 2023 ve Yerlerikadrosuna yer verdik. Aşağıdaki bulunanlinklerden istediğiniz bölümün EKPSS Atama taban puanlarına ulaşabilirsiniz. Eksik gördüğünüz bölümleri yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
  1. Bekir dedi ki:

    Taban puan nasıl 100 oluyor anlamadim

    1. Kuzey dedi ki:

      Asıl kaloriferli ne iş yapıyor

      1. Mehmet dedi ki:

        Atanmak istiyoruz artık

  2. Gökhan dedi ki:

    Merhaba ben gökhan Tarhan 2022 ekpss zihinsel ortaöğretim den girdim 85.61044 puan aldım 2 atamada atanır miyim hizmetli yazdım birde veri hazırlama yazdim 2 atamada atanır miyim sizce